Logistické zprávy z TELS GLOBAL

Veselé Vánoce Vám přeje TELS!

Rádi bychom Vám popřáli krásné a klidné prožití svátků vánočních, hodně zdraví a štěstí.  Nový rok ať přinese Vám, Vaší rodině a přátelům spoustu radosti a mnoho úspěchů. S nadějí na pokračování spolupráce v roce 2017 :)

Vývoz do EU automobilovou dopravou klesl kvůli přepravě do Nizozemska

Po výrazném nárůstu exportu zboží automobilovou dopravou z Ruské federace do zemí Evropské unie v první polovině roku 2016 ve srovnání se stejným obdobím minulého roku (+ 20 %) ve třetím čtvrtletí tohoto roku byl zaznamenán výrazný pokles. Výsledkem je, že pozitivní dynamika vývozu z Ruska do EU během prvních tří čtvrtletí roku 2016 ve srovnání se stejným obdobím loňského roku klesla na + 7 % (na 7,5 mln tun).

Kriminální situace na evropských a ruských silnicích se zhoršuje

Současným trendem je rostoucí počet trestných činů na mezinárodních linkách a počet podvodů spojených s krádežemi zboží.

Trh námořní kontejnerové přepravy Ruska a Ukrajiny předvádí optimistické ukazatele

Kontejnerové přístavy Ukrajiny v lednu – září 2016 zvýšily zpracování kontejnerových nákladů o 29 % oproti stejnému období loňského roku, podle ministerstva infrastruktury republiky. Celkem během tohoto období bylo zpracováno 454 tis. TEU. V roce 2015 pokles překládky kontejnerů v přístavech na Ukrajině činil 30 %.

Přeprava lithium-iontových baterií leteckou dopravou od dubna 2016. Co se změnilo v procesu dodání?

Dne 1. dubna 2016 ICAO (Mezinárodní organizace pro civilní letectví) zakázala přepravu komerčních zásilek akumulátorů (lithium-iontových baterií) v nákladových prostorech dopravních letadel, zároveň zpřísnila podmínky přepravy tohoto druhu zboží nákladními letadly.

Bělorusko 7,6 krát zvýšilo dovoz mléka a smetany

V 1. polovině roku 2016 do Běloruské republiky ze zemí EU automobilovou dopravou bylo převezeno 1430 tun zboží, což je o 15,3 % méně než ve stejném období loňského roku.

Trh automobilové dopravy EU–Ruská federace v 1. pololetí 2016

V první polovině roku 2016 z Evropské unie do Ruské federace automobilovou dopravou bylo dovezeno 4507 tis. t nákladů. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku dovoz klesl o 6,1%.

Významný nárůst je zaznamenán ve sféře automobilové nákladní dopravy mezi Ukrajinou a EU

Na trhu automobilové nákladní dopravy mezi zeměmi EU a Ukrajinou v roce 2016 byl zaznamenán nárůst + 20,3% ve směru dovozu na Ukrajinu a + 6,9% ve směru vývozu ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Optimistické trendy na trhu nákladní automobilové dopravy v Rusku

Ruský trh automobilové nákladní dopravy v průběhu první poloviny roku 2016 demonstroval řadu pozitivních trendů.

Přeprava formou mezinárodní sběrné služby kusových zásilek z Evropy na Ukrajinu – za 4 dny

TELS rozšiřuje své možnosti ve směru přepravy nákladů pomocí systému sběrné služby z Evropy na Ukrajinu. Díky dobře organizovanému logistickému systému dnes přeprava prakticky všech typů kusových nákladů do Kyjeva a dalších regionů Ukrajiny trvá minimální dobu.

Další MEGA výhody pro zákazníky TELS

Během prvních dvou měsíců roku 2016 společnost TELS rozšířila svůj vozový park o 20 nových vozových jednotek, plachtových návěsových souprav v provedení „lowdeck“ , což našim zákazníkům přináší větší spektrum možností a výhod.

Podíl TELS na logistickém trhu neustále roste

Na základě údajů převzatých z databáze Eurostat byl zaznamenán růst podílu společnosti TELS na mezinárodním trhu silniční přepravy v destinacích EU – země SNS.

Kancelář TELS v Londýně zvedá počet přeprav v rámci EU a zemí SNS

V roce 2015 byla rozšířená operativní struktura londýnské kanceláře TELS, díky čemu vzrostl počet přeprav mezi Velkou Británii a jinými zeměmi EU a SNS.

TELS navyšuje provozní kapacity v rámci přeprav Evropa – Kazachstán

Přepravy nákladů do daných destinací vyžadují zvýšení požadavků, týkajících se technického stavu a vybavení vozidel.

TELS optimalizuje přepravy sběrných nákladů z Evropy do zemí SNS.

Organizačně-technologická modernizace napomáhá ke zrychlení procesů sběrky, konsolidace a dodání sběrných nákladů z Evropy do zemí SNS.

Nové oddělení Velké Británie a Irska

Hlavním posláním nového oddělení je organizace přeprav z Velké Británie a Irska do zemí SNS. Založení nového oddělení zdokonalí spolupráci TELS s rezidenty na území SNS a také zjednoduší spolupráci se společnostmi se sídlem na území Velké Británie.

Vozový park TELS čítá 170 vozidel velkotonážní a malotonážní techniky

Skupina společností TELS pokračuje ve svém rozvoji nehledě na nepříznivou ekonomickou situaci, rozšířenou po celém světě. Jedním z ukazatelů úspěšného rozvoje společnosti je neustálé rozšíření vlastního vozového parku.

Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok!

Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok!

Váženi obchodní partneři a kolegové, společnost TELS Vám přeje hezké prožití vánočních svátků a vše nejlepší do Nového roku.

Telefonní konzultace zdarma pro odborníky na přepravy do Kazachstánu.

V červenci SK TELS odstartovala program rozvíjení služeb v přepravách z Ruska do Kazachstánu.