Logistické zprávy z TELS GLOBAL

Případ: Rychle dodat farmaceutické výrobky z Francie do Ruska bez přímé dopravy

Přeprava farmaceutických výrobků často vyžaduje přísné dodržování teplotního režimu. Při organizaci doručení tohoto druhu nákladu do zemí EAEU z blízkých regionů Evropy hledání dostupného chladírenského zařízení pro přepravu obvykle není obtížné. Ale pokud jde o dodávky ze vzdálených regionů Evropské unie, je vždy komplikované sehnat na těchto trasách chladírenský vůz, zejména v situaci rostoucího trhu.

Vývojové trendy dopravní logistiky podle veletrhu TransPoland-2017

V listopadu 2017 se Skupina společností TELS zúčastnila jako vystavovatel veletrhu TransPoland ve Varšavě. Letos se na veletrh sjelo 190 vystavovatelů a přes 6000 účastníků ze 34 zemí.
Skupina společností TELS se dělí o pohled zevnitř na řadu zvláštností momentálního stavu a vývojových trendů evropského trhu dopravně-logistických služeb (DLS).


Případ: optimalizace schématu dodávky veterinárního nákladu z Francie do Ruska za podmínek omezení výkonu práce veterinárních služeb dodavatele

Skupina společností TELS zajišťuje pro své zákazníky mezinárodní přepravu nákladů, včetně těch, které vyžadují veterinární osvědčení pro úspěšný průchod hranice zemí EAEU. Co se má dělat, pokud dodavatelská veterinární služba vydává osvědčení pouze ve čtvrtek a v pátek a dodavatel požaduje rovnoměrnou distribuci přepravy během týdne? V takovém případě naložené v pondělí nebo v úterý vozidlo je nuceno stát a čekat na certifikát po dobu 3-4 dnů.

Přehled situace na trhu v Rusku, Bělorusku, na Ukrajině, v Kazachstánu v lednu až červnu 2017

V lednu až červnu roku 2017 se objem trhu nákladní přepravy pro Bělorusko, Ukrajinu a Kazachstán zvýšil ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Objem dovozu do Ruska také vzrostl, ale vývoz vykazoval negativní trend – kvůli snížení vývozu surovinových skupin zboží.

Tři nádrže po 55 tunách každá z Německa do Volgodonsku, na podzim, za 25 dnů? Čtyřikrát „není možné“!

Případová studie jedné nadměrné přepravy z praxe Departamentu přepravy nadměrných nákladů Skupiny apolečností TELS.

Globální námořní kontejnerová přeprava stoupla téměř o 6 %

Celkový objem kontejnerové přepravy 150 největších přístavů na světě vzrostl o 5,8 % v lednu až březnu 2017.

Trend na kontejnerizaci v dopravní logistice získává na síle

Globální logistická doprava se bude vyvíjet směrem ke kontejnerizaci – takové prohlášení již dlouhou dobu zní v odborné veřejnosti. Statistika z roku 2017 potvrzuje tento trend.

Schémata rychlé dodávky částečných nákladů v TELS

Pokud jde o služby na dodávku částečných nákladů, lze se někdy setkat s určitými předsudky: dodací lhůty jsou podstatně delší, komplikace jsou větší, a nepatrná výhra v ceně nekompenzuje uvedené nevýhody. Ale tato pozice vůči společnosti TELS rozhodně není správná.

Rusko obnovuje dovoz vína z Moldavska. „Čím dále, tím více...“

Po téměř čtyřech letech zákazu moldavská vína se opět začnou dodávat na ruský trh.

Námořní kontejnerová přeprava: trh „megahráčů“ a „megatechniky“

Na trhu námořní kontejnerové dopravy pokračuje tendence konsolidace a globálních operátorů kontejnerové dopravy a mezikontinentálních plavidel.

Práce na trhu logistické dopravy Turecko – Ruská federace: velké perpektivy s vysokým rizikem

Rusko-turecké vzájemné vztahy v průběhu posledních téměř tří roků prošly takové amplitudové změny, které nejspíše ještě nikdy nebyly v mezinárodních vztazích. O historii politických a obchodních vztahů mezi Ruskem a Tureckem, specifikách a perspektivách práce na logistickém trhu v balkánském směru – v našem rozhovoru s experty Skupiny společností TELS.

Jak snížit náklady na logistiku?

Tendence v ekonomice dávají mnohým obchodníkům, logistickým oddílům úkoly na snižování nákladů. O tom, jak TELS to pomáhá zákazníkům realizovat, vypráví expert organizace TELS

Průjezd po Turecku je nyní zpoplatněn, jinak nevypustí ze země

Od 17. února Turecko zavedlo povinné mýtné za používání zpoplatněných dálnic a mostů pro vozidla se zahraniční registrací.

Trh silniční dopravní logistiky z EU ukazuje růst

V roce 2016 se trh silniční nákladní dopravy ze zemí EU do hlavních zemí euroazijského regionu (Rusko, Ukrajina, Bělorusko, Kazachstán) zvýšil o 1,7 % ve srovnání s rokem 2015 a činil 17483 tisíc tun (zde a dále podle údajů Eurostat).

Hyperloop v Rusku: nová technologie dodávky nákladů. V budoucnu...

Možná již za čtyři roky v Rusku bude existovat linka superrychlé pozemní dodávky nákladů.