Zvýšení sazeb za kontejnerovou přepravu se nyní kompenzuje velkými slevami

Operátoři pravidelné dopravy kompenzují nedávné zvýšení sazeb na trasách z Asie do severní Evropy výraznými slevami na plavby z Číny, které se uskutečňují v říjnu, informoval o tom The Loadstar.

Na říjen nabízejí linky dopravcům za dodávku 40stopého kontejneru z Číny do Antverp, Rotterdamu a Hamburku sazbu méně než 1000 amerických dolarů. Velké slevy se také nabízejí na doručení do přístavů Velké Británie.

Připomeňme, že dříve téměř všichni klíčoví operátoři pravidelné dopravy oznámili o zvýšení od srpna nákladů na dodání kontejneru z Asie do přístavů severní Evropy až na 1900 amerických dolarů.

Analytici varovali, že zvýšení v minulém měsící sazeb za kontejnerové přepravy z Asie do Evropy bude mít velmi krátkodobý efekt. V srpnovém vydání zprávy MSI Horizon bylo konstatováno, že s takovým „kolosálním“ přílivem nové tonáže, který již probíhá, budou dopravci schopni udržet sazby pouze prostřednictvím prudkého snížení nabídky kapacit pomocí zrušení plaveb, a také prostřednictvím zvýšení recyklace staré tonáže a dočasného vyřazení lodí z provozu.