Vlastní vozový park společnosti TELS se zvýšil na 350 vozidel s automatickými spřáhly

Vlastní vozový park společnosti TELS se zvýšil na 350 vozidel s automatickými spřáhly na tahačích MAN a VOLVO s návěsy různých provedení s plachtami. Země registrace vozidel jsou Rusko a Česká republika.

MAN_MEGA

Dopravní společnost TELS v České republice byla založena letos na základě pobočky TELS v Praze, která funguje od roku 2011. Výběr země registrace vozidel byl do značné míry ovlivněn prudkým nárůstem provozu TELS ve směru Česká republika – Rusko – se snížením trhu silniční nákladní dopravy v tomto směru o 3 % se objem objednávek od klientů TELS zvýšil přibližně 1,5krát.

„Každoročně mají ruští dopravci méně a méně povolení z řady evropských zemí. Vozový park s českou registrací nám poskytne příležitost rozvíjet služby ve směru Česko – Rusko (dovoz, vývoz) prakticky bez omezení, protože se jedná o dvoustranné přepravy, u kterých obvykle nevzniká deficit povolení. Naše práce již nebude v takové míře ovlivněna neustálým snižováním kvót polských tranzitních povolení pro ruské dopravní společnosti,“ uvedl dříve v rozhovoru Andrej Abragimovič, ředitel podniku s automobilovou dopravou TELS.

V budoucnu se automobily TELS českého vozového parku budou moci snadno zařadit do segmentu vnitroevropské silniční nákladní dopravy.

Také do vozového parku TELS bylo letos nakoupeno 20 návěsů KRONE Mega Liner s výškou nákladového prostoru 3 metry. „Na základě potřeb našich zákazníků diverzifikujeme přívěsný vozový park – kompletujeme automatická spřáhla s návěsy různých provedení, se zvýšeným objemem nákladového prostoru a možností demontáže na plošiny pro přepravu nadrozměrného nákladu. Nová Mega vám umožňuje bezpečně zvednout střechu o 30–40 centimetrů a nakládat zboží o výšce 3 metry pomocí vysokozdvižného vozíku,“ vysvětlil Andrej Abragimovič.

MEGA-1.jpg      п.стойка-600.jpg