V Polsku pokračuje tažení proti dopravním společnostem s ruským a běloruským kapitálem

Více než 200 kamionů komplikovalo dopravu na varšavském obchvatu – řidiči tak protestovali proti působení v Polsku dopravních společností s ruským a běloruským kapitálem, a také požadovali zákaz vjezdu do země přívěsů a návěsů s ruskými a běloruskými SPZ a obnovu povolení pro ukrajinské dopravce, uvedla ve středu 22. března rozhlasová stanice RMF.

Polští řidiči vyjádřili nespokojenost s tím, že je údajně ruské a běloruské firmy vytlačují z trhu. Jak řekl jeden z organizátorů akce, běloruské a ruské firmy se svými pobočkami v Polsku nyní v podstatě nemají konkurenci, protože nepotřebují překládat zboží na hranicích.

Pokud jde o ukrajinské dopravce, polští řidiči usilují o obnovení postupu vydávání povolení zohledňujícího příslušnou normu emise výfukových plynů

Demonstranti měli v úmyslu předat své požadavky vládě a dát jí 14 dní na odpověď. Pokud nepřijde odpověď, stávkové akce budou pokračovat s hrozbou přesunu do centra Varšavy.

Připomeňme, že již dříve polské úřady oznámily zahájení kontrol dopravních společností s ruským či běloruským kapitálem. První seznam zahrnoval 60 podniků z několika měst.