TELS vykazuje kladný vývoj navzdory záporným tendencím trhu

Vážení kolegové a obchodní partneři!

Department marketingu skupiny TELS předložil vedení společnosti analýzu prace s klienty v 1. pololetí 2020. Souhrnné výsledky práce vypadají následovně: za 1 pololetí r. 2020 ve srovnání se stejným obdobím minulého roku nárůst počtu dopravních objednávek činí 5%, nárůst zisku za stejné období činí 6%.

Toto je relativně nízký růst ve srovnání s meziročními ukazateli za několik pośledních let, avšak na pozadí obecné ekonomické recese, kterou prohlubuje pandemie, předvedli jsme vysokou odolnost vůči krizovým jevům.

Pandemie COVID-19 samozřejmě ovlivnila stav „portfolia nákladů“: objemy přeprav některých skupin produktů poklesly, jiné vzrostly. "Je zřejmé, že výrazné snížení přepravních objemů se dotklo především následujících průmyslových odvětví: zpracování kovů, zpracování dřeva, automobilová výroba, stavebnictví, HoReCa. Negativní dynamika přepravy těchto druhů zboží však byla kompenzována průmyslovými odvětvími vyrábějícími a prodávajícími potravinářské a hygienické výrobky, “uvedl Ivan Samusev, obchodní ředitel skupiny TELS.

Ale i v případech masivního uzavírání výrobních závodů v některých průmyslových odvětvích po celém světě naše společnost ve srovnání s poklesem trhu předvedla jen mírné snížění objemů přeprav v těchto segmentech. To například můžeme pozorovat u produktů v oblasti automobilového průmyslu.

Připomeňme, že podle předpovědí Jefferies a Transport Intelligence nejlepší, v co mohou evropští nákladní dopravci v roce 2020 doufat, je snížení objemů přeprav o 4,8% (podle pesimistického scénáře - 17%). TELS se podařilo udržet pozitivní dynamiku během vrcholného negativního období na trhu. To znamená, že naše spolehlivost při budování dlouhodobých obchodních vztahů se ještě zvýšila.