TELS optimalizuje přepravy sběrných nákladů z Evropy do zemí SNS.

V únoru 2015 Oddělení sběrných nákladů TELS reorganizovalo svou interní strukturu, díky čemuž urychlilo procesy sběru, konsolidace a dodání sběrných nákladů do různých cílových destinací.

Nyní sběrkou a konsolidací nákladů v Evropě zabývá se nové oddělní transportních řešení, které shromažďuje všechny přijaté objednávky, zpracovává logistická řešení spojená s danou přepravou, konsoliduje náklady v Evropě, kompletuje zásilky s minimálním časovým zatížením a zabezpečuje co nejkratší dobu dodání zboží. Díky těmto procesům je zboží dodáno v nejkratší možné době a na základě nejvýhodnějších cenových podmínek pro zákazníka.

V rámci dodání sběrných nákladů z Evropy do zemí SNS využíváme několika konsolidačních skladů v Litvě, Španělsku, Itálii, Polsku a Německu. Doba dodání je stanovena v průběhu 24-48 hodin od momentu obdržení objednávky přepravy. Zboží do Běloruska a do Ruské federace odesíláme v denních intervalech, přičemž přepravujeme náklady všeho druhu včetně ADR zboží a zboží vyžadujícího teplotní režim.