Povinné označování obuvi a léčivých přípravků v Ruské federaci začne 1. července

Datum zahájení povinného označování léčivých přípravků, obuvi a cigaret pomocí kódů Data Matrix registrovaných v systému Chestny ZNAK se již nebude odkládat. Zákaz oběhu neznačených výrobků těchto kategorií zboží na trhu Ruské federace vstupuje v platnost 1. července, oznamují noviny Izvestiya s odkazem na účastníka porady Kabinetu ministrů Ruské federace z konce května. Informace byla také potvrzena zdrojem novin ve vládě.

Porady se zúčastnili zástupci ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstva zdravotnictví, ministerstva zemědělství, Roszdravnadzor (Federální služba pro dozor v oblasti zdravotnictví), Federální celní služby, Rospotrebnadzor (Federální služba pro dohled nad ochranou práv spotřebitelů a dobrých životních podmínek) a provozovatel systému označování – Centrum pro vývoj pokročilých technologií (Operátor-CRPT).

Tisková agentura TASS také potvrdila vládní pevné plány zahájit povinné označování obuvi a léčivých přípravků ve stanovené lhůtě, tedy od 1. července 2020. Prodej neoznačených cigaret po tomto datu bude rovněž zakázán, to je uvedeno v protokolu porady u zástupce vedoucího vládního aparátu Alexeje Uvarova, kopií protokolu agentura disponuje.

Společnost TELS znovu potvrzuje svým zákazníkům, že procesy označování obuvi a dalších výrobků s kódy Data Matrix jsou organizovány ve skladech společnosti a již loni na podzim byly testovány na skutečnýh dovozních zásilkách. Společnost TELS má dostatečné zdroje, aby zvládla zpracování i prudkého nárůstu toku dováženého zboží podléhajícího povinnému označování.