Nová linka TELS pro přepravu sběrného nákladu z Ruska do Evropy

Zvláštností trhu pro přepravu maloobjemového nákladu mezi Ruskem a Evropskou Unií je to, že ve směru EU-RU existuje mnoho služeb pro dodávku sběrného nákladu kamiónem, v opačném směru se přepravují maloobjemové náklady převážně pomocí malotonážní dopravy.

Oddělení sběrného nákladu Skupiny Společností TELS oznamuje v roce 2021 úspěšný vývoj exportního směru pro přepravu sběrného nákladu z Ruska do EU podle schématu „klasický sběr“, kdy konsolidace několika zásilek v kamiónu může výrazně snížit náklady na doručení.

Od února 2021 bylo ve společnosti vytvořeno speciální oddělení, které zajišťuje konzistenci a spolehlivost služby pro přepravu sběrného nákladu z Ruska do Evropy.

Marina Silkina, vedoucí oddělení exportu sběrného nákladu: „Z téměř jakéhokoli místa v Rusku dodáváme malé zásilky do konsolidačního skladu v Moskvě. Jednou týdně je zaslán kamión se sběrným nákladem do Polska, kde probíhá přerozdělení a dodávka zboží příjemcům. Náklady na přepravu zboží podle tohoto schématu jsou o 25-40% nižší než při samotné dodávce malotonážní dopravou. Zároveň vždy existuje možnost přímé dodávky nákladu samostatným malotonážním nákladním autem, pokud zákazník vyžaduje rychlou dodávku zboží.

Veškeré problémy související s dokumentární podporou takové dopravy jsme již plně propracovali. Jsme připraveni vám sdělit dostupné možnosti dodávek a zvolit pro zákazníka nejvhodnější možnost celního odbavení“.