Největší námořní operátoři pořizují vlastní leteckou flotilu

Od roku 2021 začala do segmentu nákladního letectví aktivně vstupovat řada největších logistických společností specializovaných na námořní a pozemní přepravu.

Švýcarská logistická společnost Kuehne+Nagel pořídila svůj první Boeing 747-8 Freighter a brzy dostane další. Lodní společnost MSC v listopadu oznámila nákup prvního nákladního letadla a také záměr organizovat od nového roku nákladní přepravu pod značkou MSC Air Cargo.

V únoru loňského roku francouzský kontejnerový logistický holding CMA CGM oznámil vytvoření CMA CGM AIR CARGO. V roce 2021 společnost obdržela čtyři nákladní letadla Airbus A330-200F a v roce 2022 další dvě nákladní letadla Boeing 777F. Do roku 2026 se plánuje navýšení flotily CMA CGM AIR CARGO na 12 nákladních letadel.

V dubnu 2022 oznámila dánská společnost Maersk reorganizaci svého leteckého podnikání (společnost vlastnila leteckou společnost Star Air) a zahájení provozu pod značkou Maersk Air Cargo. Podle služby sledování letadel FlightRadar24, flotila Maersk Air Cargo se skládá z 12 letadel.