Největší evropské přístavy zaostávají za loňskými ukazateli obratu kontejnerové dopravy

Pokles překládky kontejnerů v největším evropském kontejnerovém přístavu - Rotterdamu - se ve třetím čtvrtletí zmírnil. Avšak celkový objem překládky za devět měsíců letošního roku je stále nižší než v loňském roce. Rozdíl mezi ukazatelem letošního roku a ukazatelem loňského roku se snížil na 3 %, přičemž podle výsledků prvního čtvrtletí činil tento rozdíl  téměř 12 %. Za devět měsíců od začátku roku dosáhl obrat kontejnerové dopravy v Rotterdamu 10,2 milionu TEU, -7 % v meziročním srovnání.

Přístavní komplex Antverpy-Bruggy, který je na druhém místě v žebříčku největších kontejnerových přístavů v Evropě, opět zrychlil svůj pokles během tří mesíců, tedy od července do září 2023. Pět kontejnerových terminálů v přístavu Antverpy a jeden v přístavu Bruggy odbavily ve třetím čtvrtletí celkově 3,1 milionu TEU, což je téměř o 10 % méně než o rok dříve. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se obrat snížil o 6 %.

Souhrnný obrat kontejnerové dopravy v přístavu Antverpy-Bruggy za prvních devět měsíců letošního roku činil 9,5 milionu TEU, což je o 6,6 % méně než o rok dříve.