Lhůta dodání po Transkaspickém koridoru se zkrátí o polovinu

Kazachstán, Ázerbájdžán a Gruzie vytvoří velkou logistickou společnost. Nová dohoda mezi zeměmi změní přístup k přepravě po Transkaspickém mezinárodním dopravním koridoru (TITR).

„Hlavním úkolem společnosti bude realizace přepravy nákladů mezi Čínou a Evropou. Jedná se o maximální zjednodušení všech procesů. Dříve trvala přeprava nákladů 53 dní, nyní se zkrátila na 18-23 dní. Nová společnost svou činností bezpochyby přispěje ke zkrácení dodací lhůty na 18 dní v tomto roce a na 10-15 dní v následujících letech“, sdělil novinářům ministr průmyslu a infrastrukturního rozvoje Republiky Kazachstán Marat Karabajev.

„Strany projektu schválily a úspěšně realizují společný plán rozvoje koridoru na léta 2022-2027. Také usilujeme o rozšíření spolupráce s Gruzií za účelem rozvoje tras přes Kaspické a Černé moře“, řekl předseda vlády Kazachstánu Alichan Smailov.

„V současné době masivně investujeme do modernizace železnice. Máme naplánované další významné projekty v tomto směru. Především pracujeme na výstavbě nového přístavu“, oznamil předseda vlády Gruzie Irakli Garibašvili.

Úspěšná realizace projektu zvýší zájem Číny, zemí Střední Asie a Evropy o transkaspickou trasu.

Zdroj: trans.info