Hyperloop v Rusku: nová technologie dodávky nákladů. V budoucnu...

Možná již za čtyři roky v Rusku bude existovat linka superrychlé pozemní dodávky nákladů.

V prosinci roku 2016 Ministerstvo dopravy Ruska zřídilo pracovní skupinu pro vývoj technologie Hyperloop v dopravním komplexu Ruské federace.

Technologie superrychlých vlaků na vzduchových polštářích Hyperloop („gypersmyčka“), vynalezená Elonem Muskem, předvídá na dnešek maximální rychlost pohybu pro pozemní dopravu.

Technologie Hyperloop předpokládá, že uvnitř trubky s průměrem 6,8 metrů s velmi řídkým vzduchem (tlak je 1000krát nižší než je atmosférický tlak – tzv. forevacuum) se bez dotyku stěn trubky pohybuje kapsle aerodynamického tvaru ovládaná elektrickým motorem.

Kapsle dlouhá asi 21 metr je schopná nést 2 standardní 20-stopové kontejnery. Nakládka a vykládka kapsle podle očekávání bude trvat maximálně 15 minut. Hmotnost kapsle spolu s nákladem bude činit asi 30 tun.

Podle vedoucího fondu joint venture Caspian VC Williama Shora investice do výstavby Hyperloop v Rusku se odhadují na 1,5 miliard $. Co se týká termínů realizace, Shor doufá, že projektu může začít fungovat za čtyři roky.

Jako pilotní projekt odborníci posuzují výstavbu 65kilometrové linky Hyperloop z Hunchun (Čína) do přístavu Zarubino.

Zdroj: rzd-partner.ru