DB spouští největší zvýšení cen v historii skupiny

Německá federální síťová agentura schválila požadované zvýšení cen za trasy pro DB InfraGo, dceřinou společnost Deutsche Bahn AG, která se zabývá železniční infrastrukturou, pro příští rok.

Podle údajů Asociace nákladní železniční dopravy vzrostou v příštím roce traťové ceny za železniční nákladní dopravu o 16,2 %, což znamená, že traťové ceny, které nyní činí 3,21 eur za standardní nákladní vlak, od prosince 2024 stoupnou o 52 centů na 3,73 eur za kilometr tratě.

„Místo toho, aby se soustředit na společném blahu, spouští DB největší v historii skupiny program zvýšení cen za trasy“, komentuje Neele Wesseln, jednatel Güterbahnen.

Vzhledem k tomu, že vláda zároveň snižuje federální subvencování železniční dopravy, cena za kilometr stoupne o 121 % od prosince 2023 až do prosince 2024.Podle ůdajů asociace je to o 31 procentní bod více než jednorázové zvýšení mýtného pro nákladní vozidla v prosinci loňského roku (přibližně o 90 %).

Asociace varuje, že „řada železničních společností se ocitne na pokraji své ekonomické existence“, především proto, že ekonomické prostředí pro železniční dopravu je i bez toho složité.

Zdroj: trans.info